Rozkład jazdy Grudziądz

Baza wyszukanych haseł

My crazy serwis with crazy Beyonce =]

Temat: Linia 207 (Toruń Wsch. - Malbork)
Do Grudziądza szybciej

Sporo zmian czeka podróżujących koleją już od 9 grudnia. Przypomnijmy, że wtedy po raz pierwszy wsiąść będziemy mogli do prywatnej kolei PCC Rail/Arriva. Zarząd Województwa, który jest organizatorem przewozów regionalnych, kończy konsultacje z samorządami w terenie. Ich tematem był nowy rozkład jazdy. - To pierwsze takie konsultacje w historii województwa - podkreśla marszałek Piotr Całbecki. - Uznaliśmy, że są niezbędne, bo finansowana z publicznych pieniędzy kolej musi odpowiadać rzeczywistym potrzebom mieszkańców.
Zapowiedziano odnowianie ruchu na trasie Grudziądz-Chełmża-Toruń. - Dziś podróż z Torunia do Grudziądza trwa półtorej godziny. Renowacja trasy kolejowej sprawi, ze będziemy jechali 50 minut - zapowiada poseł Tomasz Lenz. - Obecnie kursuje tu 13 pociągów. Od grudnia będzie ich 20, w tym kilka pośpiesznych. Szybciej przemieszczać się będą mogły więc np. osoby z Grudziądza, pracujące w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie.

Małgorzata Oberlan

http://www.nowosci.com.pl...79657&IdTag=238
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=184



Temat: Linia 207 (Toruń Wsch. - Malbork)
Do PRAWDOPODOBNEGO ( jestem realistą- uwierzę jak zobaczę ) terminu wznowienia ruchu zostały trzy tygodnie. Są jakieś przecieki w sprawie rozkładu jazdy? Będzie bezpośredni Toruń - Malbork?

- 3 pary Toruń - Malbork
- 1 poc. Toruń - Kwidzyn
- 2,5 pary Grudziądz - Malbork
- 2 pary Malbork - Sadlinki
- 3 poc. Malbork - Kwidzyn oraz 1 poc. Kwidzyn - Malbork
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=184


Temat: Dziwny skład
Ech, ręce opadają
Przy następnych korektach rozkładu jazdy ten pociąg wyleci, potem będzie tak, że z Torunia w stronę Grudziądza ostatni pociąg pojedzie gdzieś o 16. Czyli cofamy się w rozwoju do początków kolejnictwa. Ale nie. Szynobus tam nie pojedzie. Tam pojedzie lokomotywa z jednym wagonem, może potem sama lokomotywa a na obciążonych kursach będą paradować podwójne, potrójne, a może i poczwórne szynobusy Normalnie to się do trybunału nadaje

PS. A te pociągi to w ogóle jeszcze jeżdżą do Grudziądza czy znowu jakaś przerwa? Dzisiaj godzine spędziłem przy torach na Polnej i ani do Grudziądza ani z Grudziądza nie zauważyłem
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=129


Temat: Obiegi wagonów
No tak... lepiej jechać przez dziurę, w której mieszkają sami kolejarze i tak nie płacący za bilet niż przez kilka sporej wielkości miast. A i stan linii przez Laskowice nie jest przecież rewelacyjny. Swojego czasu pamiętam, jak jechałem tam 120 km/h. W latach późniejszych było już coraz gorzej, a w końcu doszło do tego, że linia przez Kościerzynę jest miejscami w lepszym stanie.
Prędkość 80 km/h pozwoliła by utrzymać czas jazdy z Torunia do Chełmży w granicach 20 minut. No ale po co robić remont. Lepiej niech się samo rozpadnie, potem zroibią tak, jak zrobili z tab. 390 czyli potną relacje na kawałki (z resztą już się to zaczęło) i dalej wiadomo co będzie. Na szczęście pociągi z Grudziądza do Torunia nadal cieszą się nienajgorszą frekwencją - parę osób z mojej klasy dojeżdża z Chełmży i czasami jest tłok w wagonach. Ale pewnie do czasu... Jak będzie się jechało te 20 km przez godzinę to i oni zrezygnują. Potem PKP ułoży jeszcze rozkład tak, że będą jechały w ciągu dnia ze 2 pary, potem dadzą autobus szynowy, że niby ratowanie a potem zamkną, a ja poszukam grubego drzewa, założę pętelkę i forum nie będzie już miało admina
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=131


Temat: Obiegi wagonów
Zmiany na lepsze, czyli skrócenie przejazdu na trasie Toruń-Grudziądz?

Z dniem 3. października br. nastąpi korekta rozkładu jazdy większości pociągów kursujących trasą Toruń Gł. - Grudziądz (w obie strony).

Zwracamy uwagę podróżnych, że niektóre pociągi w kierunku Grudziądza lub Torunia Gł. będą odjeżdżały z poszczególnych stacji i przystanków wcześniej w stosunku do aktualnej pory odjazdu!!!


Z dniem 3. października br. nastąpi korekta rozkładu jazdy większości pociągów kursujących trasą Toruń Gł. - Grudziądz (w obie strony). Zmiana ta wiąże się między innymi z bardzo oczekiwanym przez podróżnych skróceniem czasu przejazdu większości pociągów (nawet o kilkanaście minut!) oraz uzyskaniem przez niektóre pociągi dodatkowych skomunikowań na stacji Toruń Gł. z pociągami innych relacji.

Zwracamy uwagę podróżnych, że niektóre pociągi w kierunku Grudziądza lub Torunia Gł. będą odjeżdżały z poszczególnych stacji i przystanków wcześniej w stosunku do aktualnej pory odjazdu!!!
Szczgółowe informacje są dostępne w punktach informacji stacjonarnej na większych dworcach PKP - tel. 94 36, niebawem będą również dostępne na stronie internetowej spółki "PKP Przewozy Regionalne".
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=131


Temat: Przetarg na świadczenia usług regionalnych kolejowych
Dziś w "Nowościach" pojawił się kolejny artykuł o "konkurencie PKP wchodzącym w teren". Strona u mnie jest z błędami, dlatego linka, jeśli jest, wam niestety do artykułu nie podam. W kilku zdaniach wam to streszczę.
PCC rozważa lokalizację baz technicznych w Tucholi i Grudziądzu. Tymczasem ruszył już nabór na konduktorów, kierowników pociągów i maszynistów (razem na razie kilkanaście osób). Przewoźnik zainteresowany jest też zakupem dwóch nowych szynobusów z PESY. Urząd Marszałkowski ruszył z konsultacjami w regionie dotyczącymi rozkładu jazdy - pierwsze odbyły się w Cekcynie, kolejne będą w Lipnie, Brodnicy, Grudziądzu i Chełmży (mają być zrealizowane jeszcze w lipcu).
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=480


Temat: Toruń- Sierpc
wrzucę to co dałem na grupę:

Do ministra transportu wpłynęła skarga na skandaliczną organizację przewozów na terenie kuj-pom, przedstawianie niejasnych rozliczeń kosztów działalności, żądanie nieuzasadnionych dotacji do przewozów, a także bezmyślnego niszczenia eksploatowanego taboru, w szczególności użyczonych przez UM szynobusów (m.in. na przykładzie do dziś unieruchomionego w Grudziądzu SA106-001). Minister ma być w tym tygodniu w kuj-pom na prośbę m.in. marszałka, i podczas tej wizyty będą te wszystkie tematy poruszane.

Niestety, na dzień dzisiejszy Toruń - Sierpc i Działdowo - Brodnica są uwalone. Kolejny raz okazało się, że dyr. Cichosz kłamie, bo dotychczas twierdził, że na trasie Toruń - Lipno można korzystać z autobusów, gdyż 15 przewoźników ma koncesję na jazdy pomiędzy tymi miejscowościami. "Zapomniał" jedynie dodać, że większość z tych koncesji jest na przewozy międzynarodowe Toruń - Lipno obsługuje PKS oraz prywatny przewoźnik, któremu średnio raz w miesiącu policja zabiera dowód rejestracyjny, bo pojazd zagraża bezpieczeństwu w ruchu. W sprawie Toruń - Sierpc będą nadal się toczyły negocjacje, jest pomysł aby do kolejnej korekty rozkładu pociągi na tej linii jeździły w ramach rozkładu
dodatkowego. Trudno jednakże powiedzieć co z tego wyniknie. Szykują się także blokady torów na trasie Toruń - Sierpc oraz którymś z wylotów z Torunia (Olsztyn, Bydgoszcz lub Kutno)
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=154


Temat: Zbliżenia
Pani Mariola pracuje w Bydgoszczy do godz. 15. Codziennie po pracy wraca pociągiem do domu do Grudziądza. Korzysta z usług prywatnego przewoźnika. Z powodu zmiany rozkładu jazdy Arriva PCC, na swój pociąg będzie musiała czekać ponad godzinę. - Ta decyzja jest niezasadna. Dotąd wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, a ta zmiana spowodowała, że nie ma skomunikowania z tym pociągiem z Bydgoszczy - twierdzi. W nowym rozkładzie jazdy przesunięto połączenie z godziny 15.20 na 16.30.

Ja pierniczę, ale bełkot!

Może najpierw wyjaśnię. Chodzi o skomunikowanie w Chełmży. Pociąg z Bydgoszczy przyjeżdża o 15:17 i o 15:21 był pociąg do Kornatowa. Składu do Kornatowa od dziś nie ma, w jego miejsce wszedł pociąg kończący bieg w Chełmży o 15:45. Następny przyjeżdża o 16:12 i do Malborka jechał o 16:20. Teraz odjeżdża o 17:05. A więc skoro ta Pani pracuje do godziny 15 w Bydgoszczy to jak mogła korzystać z połączenia o 15:21 z Chełmży? I skoro jechał tylko do Kornatowa, to jak wracała nim do domu w Grudziądzu? Pociąg przesunięto z 16:20 na 17:05, więc stwierdzenie "ponad godzinę" jest nietrafione.

LINK DO "ZBLIŻEŃ"

P.S. Ciekawi mnie dlaczego Pani Mariola bała się pokazać swoją twarz? Mnie to nie zmyliło, bo wiem kto to jest. Nie będę wspominał, że ta Pani pracuje na kolei...
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=708


Temat: Nowa linia
Znany jest rozkład jakiś i czy w weekendy też będą jeździć??
Przedstawiam ekskluzywnie wyglądający rozkład jazdy z faxu. Wydaje się dobrym uzupełnieniem transy pks nr 1210 Toruń-Chełmża-Wąbrzeźno bo części autobusów nie dubluje się z kursami PKS Veolia i Grudziądz.

→ Bez kropki w skrócie od "numer". -mod.
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=643


Temat: Zmiany w rozkładzie jazdy
Dziś(22.09.05) "Nowości' podały taką informacje: "Od 3 października zaczną obowiązywać korekty w rj większości pociągów kursujących na trasie Toruń Główny-Grudziądz(w obie strony). Zmiana ma być odpowiedzią na bardzo oczekiwane przez podróżnych skrócenie czasu przejazdu większości pociągów. Chcieli oni także by niektóre pociągi miały dodatkowe tzw. skomunikowania na stacji Toruń Główny z pociągami innych relacji."
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=193


Temat: Zmiany w rozkładzie jazdy
W dziejszych Nowościach jest rozkład jazdy poc.dla Torunia, Grudziądza i Włocławka - przyjazdy, w sobote mają być odjazdy. Z pobieżnej lektury dowiedziałem się, że pociągi oznaczone literą "G" kursują do końca marca, a potem po ogłoszeniu Może ktoś znalazł inne kwiatki?
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=193


Temat: Wycieczka do...
Rozkład kółka:

W 5, 6 i 7:

Toruń Wschodni 05:38
33030
Osobowy
tylko 2 kl.
Sierpc 07:29

Sierpc 11:00
KM 66614
Koleje Mazowieckie
tylko 2 kl., autobus szynowy
Nasielsk 13:07

Nasielsk 14:29
KM 15427
Koleje Mazowieckie
tylko 2 kl., pociąg z elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT)
Działdowo 15:57

Działdowo 16:22
19033
Osobowy
przewóz rowerów, tylko 2 kl., autobus szynowy, w pociągu wagon dla niepełnosprawnych
Jabłonowo Pomorskie 18:04

Jabłonowo Pomorskie 18:09
P 57110
Pospieszny
przesyłki konduktorskie za opłatą
Toruń Wschodni 19:02

Czas jazdy: 13:24; 387 km.


We wszystkie dni:

Toruń Wschodni 05:38
33030
Osobowy
tylko 2 kl.
Sierpc 07:29

Sierpc 11:00
KM 66614
Koleje Mazowieckie
tylko 2 kl., autobus szynowy
Nasielsk 13:07

Nasielsk 14:29
KM 15427
Koleje Mazowieckie
tylko 2 kl., pociąg z elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT)
Działdowo 15:57

Działdowo 16:22
19033
Osobowy
przewóz rowerów, tylko 2 kl., autobus szynowy, w pociągu wagon dla niepełnosprawnych
Grudziądz 18:42

Grudziądz 19:33
19032
Osobowy
przewóz rowerów, tylko 2 kl., autobus szynowy, w pociągu wagon dla niepełnosprawnych
Toruń Wschodni 20:58

Czas jazdy: 15:20; 421 km.
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=439


Temat: Wycieczka do...
Znalazłem na dysku prog. Komputerowy Rozkład Jazdy z 1996 (swoją drogą niektóre funkcje ma lepsze niż dzisiejszy Hafas, między innymi nazwy pociągów) i spróbowałem ułożyć kółeczko Toruń - Sierpc - Nasielsk - Działdowo - Grudziądz - Toruń. Oto efekt

Kod: Toruń Wsch. - --
            5.48 Os. Toruń Gł. - Sierpc
Sierpc      7.39
            8.51 Os. Sierpc - Nasielsk; oprócz (6)
Nasielsk   10.58
           12.23 Os. Wawa Wola - Działdowo
Działdowo  13.50
           13.54 Os. Działdowo - Grudziądz
//z tym, że można było:
Brodnica   14.57
           15.36 Os. Brodnica - Bydgoszcz Gł.
Kowalewo   17.00 (Chełmża 17.41)
           17.05 Os. Olsztyn Gł. - Toruń Gł.
Toruń Wsch.17.28
// ehhh, trochę za późno się urodziłem...
Grudziądz  16.13
           17.00 Os. Malbork - Toruń Gł.
(Chełmża   17.45)
Toruń Wsch.18.04
szczególną uwagę zwraca czas i cena przejazdu Grudziądz - TrW (4,70 przy dzisiejszych 9,50)
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=439


Temat: Wycieczka do...
Moja propozycja:
Toruń Główny > Grudziądz > Laskowice Pomorskie > Wierzchucin > Maksymilianowo > Laskowice Pomorskie > Grudziądz > Brodnica > Grudziądz > Toruń Główny

Rozkład Jazdy
Źródło: komunikacja-torun.pl/forum/viewtopic.php?t=439


Temat: Powrót "jedynki" w Grudziądzu
Z dniem 1.06.2006 rok na miejskie tory powórciły solówki (805N) na linię nr 1. Być może to efekt presji społecznej lub ekonomiczny wybieg (naliczono niezbędną moc zailania na dwie linie na 2006 rok i od 01.01.2006 zawieszono linie nr1). Pojawiły się znowu głosy - czy jest rentowna, czy nie lepiej dostosowac rozkład jazdy do PKP itd. Pożyjemy zobaczymy, ja nie chcę być złą wróżką - decydenci udowodnią że jest nierentowna i od 2007r jedynka zniknie. Niestety nieperspektywiczne myślenie w MZK Grudziądz to zmora.
Zainteresowanych odsyłam na stronę:
http://www.mzk.grudziadz.pl/
Źródło: forumtt.pl/viewtopic.php?t=782



Form:

Podstrony

My crazy serwis with crazy Beyonce =]
Rozkład autobusów Gadu Gadu
rozkład jazdu MPK Wrocław
Rozkład PKS Gdańsk Kętrzyn
Rozkład Dworzec PKS Olsztyn
Rozkład jadzy PKS Bydgoszcz
Rozkład autobusów na komórkę Gdańsk
rozkład materiału nauczania j ang
Rozkład autobusów Warszawa Stadion
rozkład autobusów MZK Koszalin
rozkład h202 przez MnO2
rozklad jazdy pociagow pkp lublin
rozkład jazdy z katowic autobusami do krakowa
rozkładarka telefon sprzedam
rozkład jazdy pks gniezno
g PKP Lublin rozkład jazdy
zakaz jazdy TIR w weekendy
Belgia zrobić prawo jazdy
pegie prestige lawa rozkladana
szkoła jazdy białystok


Gdybym chciał opowiedzieć słowami wszystko to, co miałem zamiar wyrazić w powieści, to musiałbym napisać tę samą powieść, którą napisałem, od początku. Lew Tołstoj (pisarz rosyjski, 1828 - 1910)
Ex libris - z księgozbioru (biblioteki). (biblioteki). (biblioteki)
Ile talerzy, tyle przyjaciół. Linde
Dasz pokój, masz pokój. Przysłowie polskie
Fiat iustitia, ruat coelum - sprawiedliwości musi się stać zadość, choćby niebo miało runąć.